Podłączenia grzejników dekoracyjnych

Obecnie grzejnik to nie tylko obowiązkowe źródło ciepła, ale również element wystroju, podkreślający indywidualny charakter wnętrza. Zwłaszcza w przypadku, gdy decydujemy się na model typowo dekoracyjny, nie chcemy, by coś zaburzało nam kompozycję.

Dlatego też warto zwrócić uwagę również na podłączenia hydrauliczne, które wbrew pozorom w naprawdę dużym stopniu odpowiadają za finalny, estetyczny efekt końcowy.

Najczęściej i najchętniej wybieranym obecnie rozwiązaniem – zarówno przez klientów, jak i producentów – jest podłączenie dolne o rozstawie osi 50 mm. To wariant popularny i łatwy do podłączenia, właśnie dzięki stałemu rozstawowi.

W ofercie wielu marek znajdziecie zawory termostatyczne 50 mm o designie dyskretnym, eleganckim i uniwersalnym, a także w różnych kolorach – bieli, satynie, chromie.

Zawór VHX Duo kątowy chromowany

Zawór VHX Duo kątowy chromowany

VHX – DUO kątowy – chrom

Zawór termostatyczny 50 mm prosty - schemat

Zawór termostatyczny 50 mm prosty – schemat

Zawór termostatyczny 50 mm prosty – satyna

Marka Irsap oferuje zaś rozwiązanie, które pozwala na zupełne ukrycie zaworów – doskonałe zwłaszcza przy tych najbardziej minimalistycznych i prostych modelach. Stosowany przez nią system ukrytych podłączeń hydraulicznych nie tylko podnosi walory estetyczne całości, ale również znacznie ułatwia instalację. Tego typu wariant przystosowany jest też do wyposażenia w opcjonalną głowicę termostatyczną.

System ukrytego podłączenia w grzejniku Irsap Relax Renova

System ukrytego podłączenia w grzejniku Irsap Relax Renova