Grzałki elektryczne do grzejników

Grzejniki elektryczne z roku na rok stają się coraz większą konkurencją dla tradycyjnych modeli wodnych. Nic dziwnego – gwarantują bezpieczną pracę i niezawodność bez względu na porę roku; nie są bowiem zależne od czasu trwania sezonu grzewczego. Ekspresowo reagują też na zmiany ustawień temperatury i pozwalają na jej precyzyjniejszą regulację. Wszystko dzięki grzałkom elektrycznym, w które są uzupełniane.

Niemal każdy producent na rynku grzewczym posiada w swej ofercie modele zasilane w stu procentach elektrycznie, oferuje więc tym samym także dopasowane do nich grzałki.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Grzałka elektryczna One

Grzałki elektryczne do grzejników Terma ONE

Grzałki elektryczne do grzejników Terma ONE

To jeden z bardziej innowacyjnych modeli, który spodoba się przede wszystkim tym, kładącym duży nacisk nie tylko na jakość, ale i stronę wizualną. Grzałka ta stworzona została przez polską markę Terma i dostępna jest w dwóch wersjach: jako oddzielny produkt, możliwy do dołączenia do posiadanego już grzejnika, bądź w przypadku grzejników z serii One – wbudowana w pionowy kolektor. W obu wersjach pozostanie zaś niezwykle dyskretna i elegancka, dzięki dopasowaniu do kształtu kolektora. Warto wiedzieć też, że grzałka One produkowana jest we wszystkich kolorach specjalnych Terma, wersji chromowanej, oraz kolorach RAL.

zasilanie 230 V/50 Hz
stopień ochrony obudowy [IP] IPx5
przyłącze grzejnikowe G 1/2?
dostępne moce 120, 200, 300, 400, 600, 800 [W]

Grzałka posiada funkcję sygnalizacji stanów alarmowych, precyzyjnej kontroli temperatury i informacji o trybie pracy, posiada też wbudowany interfejs IR to bezprzewodowego sterowania.

Grzałka HeatQ

HeatQ - grzałki elektryczne do grzejników

HeatQ – grzałki elektryczne do grzejników

To kolejny, bardzo nowoczesny produkt. Mimo, że HeatQ nie ?stapia? się tak z grzejnikiem, jak robi to model One, pozostaje na równi estetyczny i elegancki. Grzałka ta ma formę niewielkiej bryły o zaokrąglonych krawędziach, utrzymana jest w minimalistycznej formie. Dzięki sterowaniu mikroprocesorowemu oferuje inteligentną kontrolę pracy, wizualizację stanów pracy – dzięki kolorowej technologii LED. Ponadto, gwarantuje zabezpieczenie przed zamarznięciem, dwustopniowe zabezpieczenie przed przegrzaniem, oraz niski pobór energii dzięki technologii Ultra – Low Power.

zasilanie 230 V/50 Hz
stopień ochrony obudowy [IP] IPx4
przyłącze Kabel spiralny/prosty z wtyczką nierozbieralną
dostępne moce 200, 300, 400, 600, 1000 W
kolory biały, srebrny, inny ? na zamówienie
klasa izolacji klasa I

Grzałka GV

GV - grzałki elektryczne do grzejników

GV – grzałki elektryczne do grzejników

Grzałka elektryczna GV to zdecydowanie najbardziej ?surowy? pod względem designu z proponowanych modeli. Ma formę tarczy zegara, dzięki czemu zmiana ustawień temperatury jest niezwykle intuicyjna. Jej projektanci zadbali też, by na modelu nie znalazły się żadne miejsca, utrudniające utrzymanie go w czystości. Mimo industrialnego charakteru, grzałka GV jest naprawdę ponadczasowa i uniwersalna, dzięki czemu stanowić będzie swoistą ozdobę grzejnika i całego wnętrza. Zbudowano ją z dwóch rozłącznych części: elementu grzejnego, wkręcanego do grzejnika i regulatora temperatury przyłączanego do elementu grzejnego.

zasilanie 230 V/50 Hz
stopień ochrony obudowy [IP] IP55
Klasa izolacji klasa I
dostępne moce 300, 600, 900 W