Nietypowe powierzchnie grzejników
Teraz grzejnik to już nie tylko konieczne źródło ciepła we wnętrzu, ale również prawdziwa jego ozdoba. Producenci na rynku grzewczym prześcigają się bowiem w tworzeniu rozmaitych wariantów, utrzymanych w najróżniejszych stylach, a także umożliwianiu klientom dopasowania grzejnika do swych indywidualnych potrzeb. Projektanci nie poprzestają więc już na barwnych farbach proszkowych, ale z sezonu na sezon zaskakują coraz bardziej w kwestii wykończeń powierzchni.
Indivi
Grzejnik Indivi to jeden z modeli Instal Projekt. Do jego stworzenia wykorzystano lustrzaną taflę – która przymocowana jest na całej powierzchni grzejnika od frontu. Dzięki temu, Indivi to już nie tradycyjny wariant z płaskim frontem, ale i elegancki dodatek, a także praktyczne rozwiązanie. Pozwoli na optyczne rozświetlenie wnętrza i powiększenie go, sprawdzi się więc świetnie na skromnych przestrzeniach. Modele, posiadające lustra, znajdziecie też w ofercie Termy (Intra, Passo), Enix (Rama Lux RML), czy Luxrad (Aurora gięta z lustrem).
Model Indivi podłączany jest przyłączem 50 mm, przystosowany do pracy z grzałką, produkowany w ogromnej ilości rozmiarów – nie ma więc warunków, w których mógłby się nie sprawdzić!
Magic
Ta sama marka oferuje również grzejnik z płaskim frontem, który wyposażać można w grafikę. W ten sposób personalizacja grzejnika i dopasowanie do indywidualnego gustu jest niemal nieograniczone, a model Magic wkomponuje się doskonale wszędzie, od łazienek, po pokoje dziecięce. Wymiana grafiki możliwa jest bez użycia narzędzi, a jej bezpieczeństwo gwarantuje pokrywająca ją szyba z hartowanego szkła.
Grzejnik z grafiką – model Niagara ? posiada w swej ofercie między innymi także Luxrad.
Hamburg – HeatPoint
Hamburg to intrygujący produkt, stworzony przez polską markę HeatPoint – ceramiczny panel elektryczny. Jego wygląd jest przy tym tak samo zaskakujący, jak materiał. Hamburg stworzony został z naturalnych materiałów, a jego powierzchnia przypomina gładki marmur. Grzejnik nada się więc do wszelkich wnętrz, których właściciele marzą o ponadczasowej elegancji – zarówno tej w wersji industrialnej, jak i klasycznej. Tajemnica panelu tkwi w połączeniu pracy podczerwieni i konwencji; wnętrze dogrzewane jest równomiernie, a zużycie energii czterokrotnie mniejsze od grzejników olejowych i konwektorów.
Wiki – Radeco
Wiki to natomiast coś dla tych, którzy poszukują naturalnych rozwiązań i delikatnego, harmonijnego klimatu. Stworzony przez Radeco grzejnik zaskoczy chyba wszystkich…
Wiki pokryta jest bowiem naturalną wikliną; ?To propozycja dla poszukiwaczy nietypowych rozwiązań?. Grzejnik produkowany jest w rozmiarze 1600 mm x 590 mm. Jego maksymalne ciśnienie robocze wynosi 1,0 MPa, zaś dopuszczalna temperatura pracy – 95 stopni Celsjusza.
Case Slim
Case Slim to jeden z najnowszych modeli na rynku grzewczym. Jest doskonały dla tych, którzy cenią sobie prostą formę i oryginalne akcenty, zachwyci również ogromnymi możliwościami personalizacji. Produkt dostępny jest z aż pięcioma różnymi wykończeniami powierzchni: metalowy, lakierowany proszkowo, lakierowany i przykryty szybą z hartowanego szkła, wyposażony w lustro, posiadający grafikę, znajdującą się pod szybą, a także – pokryty innowacyjną, powłoką betonową.
Ostatnia z możliwości to zdecydowanie najbardziej nietypowe rozwiązanie, wkomponowujące się idealnie do surowych, odważnych i industrialnych wnętrz.